De Japanse versie van de Sega Master System, de Mark III, is oorspronkelijk in Japan uitgekomen met een FM geluidschip. Deze is in Europa en Amerika vanwege kostenbesparingen verwijderd. Erg zonde, want met die chip was de Master System superieur aan de NES. De graphics en processor zijn beduidend beter dan de NES, maar het geluid blijft vaak achter. Dat was niet nodig geweest.
Deze video laat het verschil duidelijk horen. Met FM klinkt de Master System in de meeste gevallen beter dan de Mega Drive, best wel bizar.
Erg jammer... Maar te herstellen! Je kunt via eBay een FM bordje kopen en die in je Master System inbouwen. In principe zit in alle spellen nog steeds de code voor FM geluid. Met een vrij simpele MOD en zo'n bordje kun je daar gewoon van genieten.
Mijn mening: zeer cool en de moeite waard. Ga ik binnenkort regelen.
